אירועים בחג

סדנת צילום
באנגלית שפירושה צילום, היא שילוב של שתי מילים, פוטו וגרפיה. פוטו זה אור וגרפיה זה Photography המילה רישום. כשהצילום הומצא בתחילת המאה העשרים, הפירוש שלו היה ציור בעזרת אור.
ללא אור אנו לא נוכל לצלם והדבר החשוב ביותר בכל תצלום הוא האור. בעבר כשרצינו מזכרת של מקום יפה שביקרנו בו או של אדם אהוב, היינו מזמינים צייר והוא היה עומל במשך שעות בכדי להעניק לנו את הציור. אה, וזה גם עלה המון המון כסף. ניתן לראות דוגמאות לכך במתחם האמנות שלנו. יש לנו קיר שלם של דיוקנאות למשל. כיום, בזכות המצאת המצלמה, אנו יכולים לשמור לעצמנו עותק של הדמויות האהובות או המקומות שביקרנו בלחיצת כפתור אחת.

חג החנוכה הקרוב יהיה במסגרת ׳אור וצל׳ בלונדע ובמהלכו הקמנו סדנת צילום אמיתית במוזיאון. אנו נספר לכם על כיצד נולדת תמונה, תהליך הצילום וחלקי המצלמה האחראיים על הפקת התמונה. נסייר ברחבי המוזיאון ונצטלם בתחנות הצילום השונות ולבסוף נקבל תמונה שצילמנו במתנה!

תיאטרון צלליות
כמה פעמים הבטתם בצל שנוצר ויצרתם בדימיונכם דמויות וסיפורים? תיאטרון הצלליות הגיע אלינו מסין העתיקה עוד בשנת 200 לפני הספירה. התיאטרון הוא אחד מצורות הסיפור הקדומות ביותר. בעבר השתמשו בבובות על מקל על מנת להמחיז. מאז המאה התשע עשרה החלו להשתמש בכפות הידיים אשר בעזרתן ניתן לייצר דמויות, חיות ועוד. כאשר עומדים מאחורי הפרגוד והאור מוקרן באופן ישיר, אז עצמים שונים יכולים להתעורר לחיים.
בחנוכה הקרוב אנו פותחים באופן חד פעמי במוזיאון הלונדע מוזיאון הילדים בבאר שבע במתחם התיאטרלי את תיאטרון הצלליות שלנו. בעזרת אמצעי עזר והמדריכים במתחם תוכלו להמחיז הצגות משותפות לכל המשפחה. כולם שחקנים ולכולם יש במה. בואו לשחק, לביים, להמחיז ובעיקר בואו להשתמש בדימיון שלכם כדי להפתיע, להצחיק ולרגש. לפעמים צל יכול להיות יותר מרק סתם צל.

פעילויות אקשן ברחבי המוזיאון
גם שאר המתחמים שלנו יקחו חלק בחגיגת האור וצל שלנו. שלל פעילויות בנושא, חיפוש אחר מילים, השפעת השמש על אור היום ועוד ועוד. על הסביבון כתוב נגהפ – נס גדול היה פה. אנחנו בטוחים שאחרי ביקור בלונדע הם ישנו את זה!

שעות פעילות מיוחדות לחופשת חנוכה:

ימים ב'-ה' 09:30-18:30
יום ו' 09:00-14:00
יום ש' 09:30-18:30
יום א' 09:30-18:30

מבקרים יקרים,
היום 12.05.2024 ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל
המוזיאון ייסגר בשעה 18:00 בערב

פתיחת צ׳אט
דברו איתנו בוואסטאפ!
היי, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן
BUY ME
;