אודות לונדע

לונדע הינו מוזיאון ראשון מסוגו בארץ, חדשני ואינטראקטיבי לכל המשפחה, המעודד חוויה רב-גילאית ולמידה חווייתית והתנסותית ברמה בינלאומית.

המוזיאון נושא את שם התורמים, משפחת מנדל, מוזיאון הילדים של באר שבע על שם: ג'ק, ג'וזף, ומורטון מנדל, אשר תרמו 5 מליון דולר להקמתו. את המוזיאון ותכניו יזמה, אצרה ופיתחה חברת Playplus, בראשותן של תמר הדר ואפרת אדיב, עבור עיריית באר שבע.

אנו מזמינים אתכן/ם, ילדים ומבוגרים כאחד, לחוויה מיוחדת במינה, מלאת צבעים, רגשות, חינוך וחדשנות, אשר תשאיר אתכן/ם עם טעם של עוד.

על פני 3 קומות גדולות בשטח כולל של 4,000 מ"ר, פזורים שמונה מרחבי ידע בהם למעלה מ-50 מייצגים ומתקנים שונים ומפתיעים ושני שטחי חוץ ייחודיים. כל מתחם או איזור עוסק בפן אחר של העולם הסובב אותנו, ומאפשר לילדים לחוות את המציאות על רבדיה השונים ולגלות את עצמם ואת מקומם במרחב האישי, המשפחתי, הציבורי והחברתי בו הם נמצאים, כפרטים וכחלק מקבוצה.

בעזרת משחק במרחבים השונים של המוזיאון, נחשפים הילדים לאלמנטים משמעותיים הקרובים לעולמם האישי ומתרגלים נושאים חשובים מחיי היומיום דוגמת ניהול משאבי זמן, כסף ומזון, חווים סיטואציות של תקשורת בינאישית, נחשפים לקיומן של תרבויות ושפות שונות ומתנסים בהן, פוגשים את עולם התרבות והאמנות, את מערכת השמש והתכונות הייחודיות של כדור הארץ.

  • הכניסה למוזיאון הינה ללא נעליים – רצוי להצטייד בגרביים. 
  • הביקור והפעילות במוזיאון לילדים עד גיל 16 בליווי מבוגר בלבד.

אודות קרן ג׳ק, ג׳וזף ומורטון מנדל

ג׳ק, ג׳וזף ומורטון מנדל, הקימו את הקרן מנדל בשנת 1953, בעיר הולדתם קליבלנד שבמדינת אוהיו. פעילות הקרן מבוססת על האמונה שמנהיגים מעולים מהווים גורם מכריע באפשרות של ארגונים לתרום לשיפור פני החברה. מנהיגים כאלה, מונעים מכוח חזון שיונק את השראתו מרעיונות גדולים, ודמיונם היוצר מניע אותם למצוא פתרונות לבעיות ההווה.

קרן מנדל פועלת בחמישה תחומים:

פיתוח מנהיגות – במטרה לטפח מנהיגים ולשפר את יכולתם להשפיע על החברה האזרחית.ֿ

ניהול מוסדות ללא כוונת רווח – טיפוח מצוינות בניהול מוסדות ללא כוונת רווח ומוסדות של המגזר הציבורי.

מדעי הרוח – העצמת מדעי הרוח כבסיס לשאיפותיהם של בני האדם ולחוויה האנושית באשר היא.

חיים יהודיים – סיוע ליהודים בהווה ובדורות הבאים לגלות את העושר המצוי במורשת היהודית ולבנות קהילות  יהודיות תוססות ובנות קיימא.

התחדשות עירונית – תמיכה בהתחדשות עירונית ובפיתוח קהילות, מתוך מחויבות  לבניית חברה צודקת.

לפרטים נוספים נא בקרו באתר הקרן:www.mandelfoundation.org

 

שעות פעילות

שעות הפעילות:
א-ה: 09:30-17:30
שישי: 09:30-14:00
שבת: 09:30-15:00

הקופות נסגרות כשעה לפני סגירת המוזיאון.
הביקור בלונדע ללא נעליים. רצוי להצטייד בגרביים.

 

יצירת קשר

לידיעת המבקרים –
במהלך חודשי הקיץ יתכנו ביקורי קייטנות במוזיאון. 

תודה על ההבנה והסבלנות!

פתיחת צ׳אט
דברו איתנו בוואסטאפ!
היי, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן
BUY ME
;