רואים עולם

ברוכים הבאים למתחם רואים עולם

מיקום המתחם: קומה 0

מטרת המרחב למידת מפות ומדינות, רכישת מיומנויות ניווט והתמצאות במרחב, היכרות עם העולם הסובב אותנו. במרחב זה נבצע היכרות עם כדור הארץ ולצורות החיים הקיימות בו. נתוודע לחלל החיצון ומערכת השמש ונלמד מהם המרכיבים הדרושים לקיום אנושי בכוכבי הלכת השונים. בנוסף, נלמד כיצד להוציא לפועל רעיונות הקיימים בדמיוננו ונאתגר את צורת החשיבה שלנו.

הידעת?!

המדינות עם מספר הגבולות הגדול ביותר הן רוסיה וסין. כל אחת מהן גובלת ב-14 מדינות אחרות.
מתחם רואים עולם
רוצים לשתף אותנו גם? לחצו כאן

מתקנים במתחם רואים עולם

מצלמה בחלל – המסע שלי לירח

הירח הוא הלוויין הטבעי של כדור הארץ, ובני האדם תמיד שאפו להגיע אליו וללמוד עליו. על פני הירח ישנם הרים ומכתשים העשויים טיטניום ובזלת. האנשים הראשונים שנחתו עליו היו ניל ארמסטרונג ובאז אולדרין האמריקאים. הם הגיעו לירח בחללית אפולו 11, בתאריך 20 ביולי 1969.

חיות נגד הזמן

לפניכם מפה פיזית, השתמשו בסמלי מקרא כדי להציג את מיקומם של הרים, מדבריות, יערות ומאפייני שטח ואקלים אחרים. פני השטח של כדור הארץ עשויים מים ויבשה. בעלי חיים שונים מתגוררים באזורים בעלי אקלים שונה, ותכונותיהם הגופניות מותאמות לאקלים שהם חיות בו. האם אתם מזהים מכנה משותף לבעלי החיים המתגוררים באותו אזור?

להאכיל את הפינגווינים

הפינגווין הוא ציפור מיוחדת, החיה באקלים ארקטי. הוא בעל כנפיים שאינו עף, חי בקבוצה ומקיים חיי משפחה עם חלוקת תפקידים ברורה. לאחר הטלת הביצים, האב דוגר ושומר עליהן בזמן שהאם צדה ודגה בים.

דגלים ומדינות – מפת חיצים

לפניכם מפה פוליטית של כדור הארץ, המציגה את מדינות העולם ואת גבולותיהן עם מדינות שכנות. לכל מדינה יש דגל המייצג ומזוהה עימה. כל דגל מציג שילוב ייחודי של צבעים וצורות. כאשר תכוונו את החץ למדינה המתאימה, נסו לגלות מי הן שכנותיה ובאיזו יבשת היא נמצאת. רוצים לשחק שוב? לחצו על כפתור השחרור שבצד ימין של המפה.

הגלובוס והרשת הגיאוגרפית

בצד אחד של כדור הארץ נמצא הקוטב הצפוני ובצדו השני נמצא הקוטב הדרומי. בניהם, בדיוק באמצע, עובר קו דמיוני הקרוי "קו המשווה". קו רוחב מבהיר היכן נמצא מקום מסוים על פני כדור הארץ מדרום או מצפון לקו המשווה. קו המשווה עצמו מסומן ב-0 מעלות, וקווי הרוחב צפונית ודרומית מסומנים במספרים, מ-0 עד 90 מעלות. בסך הכל יש 180 קווי רוחב: 90 מצפון לקו המשווה ו-90 ...

הגלובוס והשפות הפופולאריות בעולם

בעולם מדברים שפות רבות, חלקן עתיקות וחלקן מודרניות. כיום מדוברות בעולם יותר מ-6,000 שפות. על כמה מן השפות הללו שמעתם? כמה מהן תוכלו לזהות אם תקשיבו להן? המפה תסייע לכם להכיר שפות נוספות ולהראות לכם באילו מדינות  בעולם מדברים בהן.

מגדל הפיקוח

טיפוס אל מגדל הפיקוח יספק לכם מבט-על על מרחב "רואים עולם". כך תוכלו לתכנן את הביקור בחדר ולהחליט באיזה סדר תרצו לשחק בו.

Imagination Playground

ארכיטקטורה, ששמה בעברית אדריכלות, היא אמנות הבנייה. בנייה טובה מתאפיינת בעמידות, יעילות ויופי, המכונים "המשולש הוויטרוביאני".

משקלי בחלל החיצון

מסת הגוף שלנו קבועה, לא משנה על איזה גרם שמיים נעמוד, אך המשקל שלנו משתנה. הסיבה לכך היא ההבדל בכוח המשיכה על גרמי השמים השונים. כדי להבין את כוח המשיכה, חשוב להבין את ההבדל בין מסה למשקל: מסה היא כמות החומר של גוף כלשהו. כדי למדוד מסה משתמשים למשל במאזניים. משקל הוא הכוח שבו נמשך גוף אחד לגוף אחר. לדוגמא, הכוח שבו נמשך הגוף שלנו ...

טריוויית חיים בחלל החיצון

היקום גדול יותר מהבית שאנו גרים בו. הוא גדול מהשכונה, מהעיר, המדינה, מהארץ ואפילו מהיבשות ומכדור הארץ. איך זה משפיע עלינו? מה קורה שם? האם יש חיים אחרים?    

המבוך – חפצים אבודים בחלל החיצון

בחלל צפים עשרות אלפי פריטים אשר שוגרו מכדור הארץ, כאלה שבני האדם שביקרו בו הותירו מאחור. הביטו במפת "מבוך החלל" ותכננו את דרככם כדי למצוא את הפריטים האבודים. חשוב לאסוף את כולם, משום שהם מסכנים את האסטרונאוטים שלנו ואת הלוויינים שאנו שולחים לחלל. זבל יכול להיות מאוד פוגעני, אסטרונאוטים שעלו לחקור את החלל לכלכו את מערכת השמש בדיוק כמו שבני האדם מלכלכים את כדור הארץ. ...

קיר טיפוס

טיפוס על הרי העולם הגבוהים ביותר מלמד אותנו על יחסיות: מושג חשוב, הנוגע למשל להבדלי גודל, גובה, ומרחק בין חפצים ומקומות בעלי מאפיינים משותפים. כך נוכל להשוות, לדוגמה, בין מדבריות, מבנים ארכיטקטוניים, מפלים וטמפרטורות. כל יבשת מתגאה ברכס ההרים הגבוה שלה ובהר המפורסם שלה; באפריקה שוכן הר הקלימנג'רו, באסיה הר האוורסט אשר ברכס ההימלאיה, באירופה הר אלברוס ברכס האלפים, בדרום אמריקה הר אקונקגואה ברכס האנדים, ...

מבצע קיפוד

היעזרו בסימני הדרך כדי להכיר טוב יותר את העולם שאנו חיים בו ולהשלים את המשימה בהצלחה.

לידיעת המבקרים –
במהלך חודשי הקיץ יתכנו ביקורי קייטנות במוזיאון. 

תודה על ההבנה והסבלנות!

פתיחת צ׳אט
דברו איתנו בוואסטאפ!
היי, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן
BUY ME
;